niedziela, 24 lipca 2016

Goście z kurąIdę sobie dzisiaj główną ulicą naszego miasta, mijam tłumy ludzi i myślę sobie: "Zaraz... tydzień temu o tej porze rozdawaliśmy ulotki na ŚDM w diecezji... dwa tygodnie temu też... porozdawałoby się jeszcze trochę!".
Różne piękne rzeczy działy się w tych dniach w większych i mniejszych miejscowościach. Różnorodność Kościoła, która mnie nieustannie zachwyca, świadectwa o sytuacji Kościoła w różnych krajach, niejednokrotnie przejmujące. Ale w tym wszystkim - radość. Jakiś Australijczyk udostępnia na FB film z czuwania, prowadzonego przez naszą wspólnotę, z komentarzem: "Ej, oni śpiewają to samo, co my!" :) Cudownie roztańczeni Gabończycy; Kolumbijczycy, śpiewający basem hymn ŚDM-u po polsku, Chińczycy z Hong Kongu z nieodłącznymi aparatami fotograficznymi, Francuzi śpiewający na środku ulicy po hiszpańsku, Włosi (i to w mojej parafii!), pianiści z Angoli, robiący sobie zdjęcia z naszą wspólnotową pianistką :), Zambijczycy, niosący w darach kurę (potem między znajomymi powstała cała historia na temat tego, czy kura została zjedzona na plebanii w pobliskiej miejscowości, w której nasi goście nocowali, czy jednak udało jej się zbiec :)). I wielu, wielu innych...
Oni wszyscy jutro wyjeżdżają do Krakowa - ale to nie koniec, to dopiero początek. W naszej diecezji w ciągu roku jak grzyby po deszczu wyrosły wspólnoty młodzieżowe, w niektórych małych miasteczkach regularnie odbywają się wieczory chwały. We wrześniu ma być kolejna ewangelizacja miasta, a moi koledzy w pracy już pytają, czy się zaangażuję - pewnie jak Bóg da, to tak. 
Ale ŚDM to nie tylko dar dla naszej diecezji, ale i dla całej Polski. Ciągle nie mogę wyjść z podziwu dla pomysłów Pana Boga.
Dzisiaj jadę autobusem przez pewne miasteczko (to od kury), a nad przystankiem autobusowym napis: "Bóg jest miłością!". No, wreszcie wybrzmiało to nawet tam:)

Lecz szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą. Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli.
Mt 13,16-17

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz