piątek, 6 lipca 2012

Zwariować można

"Mówi do ciebie grzesznik, zwykły prosty ksiądz, zakochany po uszy w Jezusie" - rozpoczyna autor. I chyba własnie miłość jest kluczem do książki. A może po prostu do ewangelizacji...
Tytuły podrozdziałów: "Ewangelizować przez koncert... film.... zastrzyk kultury... dzień skupienia... szukanie wspólnego języka... ". Ale także: "Ewangelizować przez punktualność... zarządzanie firmą... unikanie popeliny". Ewangelizacja według ks. Jarosiewicza to także przyjęcie codzienności, zgoda na realizację planu Bożego w naszym życiu. To także pokora, cierpliwość, słuchanie. A przede wszystkim nie zaniedbywanie relacji z Bogiem. "Nie ma ewangelizacji, a więc nie ma miłości, bez codziennego spotkania z Miłością".
Autor pisze od serca, nie tworzy zbioru tego, co "musimy" i "powinniśmy", a jednak... książka stanowi swoisty rachunek sumienia. Co (i kto?) jest rzeczywiście ważne w moim życiu? Dlaczego brakuje w nim tej odrobiny szaleństwa, która jest skutkiem zaufania Bogu?

ks. Rafał Jarosiewicz, Ewangelizacja bez granic, czyli 144 i tysiące nieodkrytych sposobów głoszenia Pana, Wydawnictwo Paganini, Kraków 2009.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz